Cisnienie Opon Na Zime Volvo D3

Cisnienie Opon Na Zime Volvo D3. Fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do kia picanto to 165/60 r14, 175/60 r14 i 175/65 r14. Zbyt niskie ciśnienie powoduje, że opona nie styka się z nawierzchnią całą szerokością, a jedynie krawędziami, co obniża jej przyczepność i siłę nośną.

Jak Skalibrować Ciśnienie Opon W Volvo - Youtube
Jak Skalibrować Ciśnienie Opon W Volvo – Youtube from www.youtube.com

Rekomendowane, uśrednione ciśnienie w oponach 15 cali wynosi od 2,1 do 2,3 bara w przypadku przedniej osi oraz od 1,9 do 2,9 bara dla tylnej. Dowiedz się wszystkiego o zakończonej ofercie Zbyt niskie ciśnienie powoduje, że opona nie styka się z nawierzchnią całą szerokością, a jedynie krawędziami, co obniża jej przyczepność i siłę nośną.

Pełna Gwarancja I Fachowe Doradztwo.

Na skutek zbyt małego ciśnienia dochodzi do zwiększenia odkształceń w ogumieniu i podniesienia temperatury pracy, co może doprowadzić do rozerwania opony w czasie jazdy. Umowa kupna sprzedaży formularze do pobrania dane techniczne silnik (moc, pojemność, moment obrotowy), wymiary nadwozia, spalanie, układ hamulcowy itp. Co do tematu to może nie za wiele pomoge ale jeśli chodzi o wysokość profila opony to zalezy od ciebie, generalnie bezpieczniej zima jest miec wyższy profil i stalowe felgi bo jak sie poslizgniesz i zatrzymasz na krawezniku to mniejsze straty a wyzszy profil lepiej działa na dziury po zimie i jest wiekszy komfort jazdy.

Teoretycznie Zaleca Się Przy Pierwszych Przymrozkach Zwiększyć Ciśnienie W Oponach O 0,2 Bara, Czyli Dla Kół, W Których Ma Być 2 Bary, Nalezy Je Dopompować Do 2,2 Bara.

Fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do kia picanto to 165/60 r14, 175/60 r14 i 175/65 r14. Mamy więc możliwość montażu opon na felgi o średnicach 13, 14, 15 lub 16 cali. Niestety, mimo szeroko zakrojonych kampanii informacyjnych oraz licznych ostrzeżeń ekspertów nadal 58% kierowców zbyt rzadko sprawdza ciśnienie w oponach**.

Dołączam Się Do Prośby Kolegi Beyca O Podpowiedź Gdzie Można Zlokalizować Ta Kostkę Czy Też Moduł Ciśnienia W Oponach, Ponieważ Faktycznie Po Zalożeniu Zimówek Jest To Dosyć Uciążliwy Błąd Na 1/3 Fisa.

Rozmiar uzależniony jest od roku produkcji, generacji oraz wariantu silnika. Dla poszczególnych wersji prezentujemy rozmiary opon, oryginalne oraz opcjonalne. 0 stopni, ciśnienie wynosi 1,8 bara, przy temp.

Dowiedz Się Wszystkiego O Zakończonej Ofercie

Niektórzy twierdzą, że należy obniżać ciśnienie w oponach na zimę po to, by opona miała lepszą przyczepność na śniegu. To szczególnie uciążliwa przypadłość w okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko. Jezeli nie masz przycisku, to klikajac reset na prawej manetce przy kierownicy musisz wejsc na fisie w ekran z menu, gdzie w ustawieniach znajdziesz kontrole cisnienia w oponach i bedziesz mogl ja zresetowac.

Uwzględnia Ona Oś Przednią, Tylnią Pojazdu Oraz Jego Maksymalne Obciążenie.

Poniższa tabela podaje zalecane ciśnienie powietrza w oponach konkretnego auta. Zobacz jaki jest odpowiedni rozmiar opon do bmw seria 3. Opony i felgi » felgi.

Leave a Reply